Centrum Operacyjne PLL LOT

Wizytę rozpoczeliśmy od spotkania z Robertem Sotnikiem, Kierownikiem Działu Nadzoru Operacyjnego oraz Anną Drzewiecką, Managerem ds. zarządzania kryzysowego, którzy przybliżyli nam zadania i cele funkcjonowania Centrum Operacyjnego narodowego przewoźnika.

Po przerwie na lunch, zobaczylismy sale Centrum, gdzie na własne oczy mogliśmy się przekonać jak wygląda planowanie lotów, zarządzanie flotą, reagowanie na nieprzewidziane okoliczności oraz praca dyspozytorów lotniczych. Następnie wysłuchaliśmy prezentacji dotyczącej zarządzania sytuacjami kryzysowymi oraz problemów, z jakimi codziennie walczą pracownicy Centrum Operacyjnego.

Kolejnym punktem naszej wizyty była baza techniczna LOT AMS, gdzie zobaczyliśmy z bliska samoloty podczas przeglądów. Była to również okazja by wejść do kokpitów, dotknąć i doświadczyć tego na własnej skórze.

Pod koniec wizyty spotkaliśmy się z Członkiem Zarządu, Prezesem Stefanem Malczewskim, który przybliżył nam historię linii, oprowadził po Izbie Pamięci oraz biurze Zarządu.

Serdecznie dziękujemy za niezwykle ciekawe spotkania i tak ciepłe przyjęcie! 

galeria