Zakończyły się zawody Air Cargo Challenge 2019!

Niemiecka przygoda już za nami. Po raz kolejny zespół zdobył bezcenne doświadczenie, które z pewnością zaprezentujemy na kolejnych zawodach. Drużyna wykonała loty we wszystkich 5 kolejkach, które organizatorom udało się rozegrać, co czyni nas jedną z nielicznych drużyn, które tego dokonały. Podczas najlepszego przelotu nasz model przy masie startowej wykonał lot w 86 sekundy, natomiast payload udało się załadować w zaledwie 7,5 sekundy, co jest drugim najlepszym wynikiem wśród wszystkich drużyn!

Nasz samolot był bardzo często fotografowany i cieszył się bardzo duzym zainteresowaniem ze strony pozostałych zespołów, organizatorów czy postronnych widzów pasjonujących się modelarstwem lotniczym. Dostaliśmy również wiele pochwał od sędziów za dokładność wykonania i fakt, iż jako jednym z niewielu udawało się przed każdym lotem przejść inspekcję techniczną bez jakichkolwiek ujemnych punktów.

Podsumowując, wśród 30 drużyn udało się uzyskać:

- 1. wynik za prezentację techniczną,
- 2. najszybciej załadowany payload,
- 5. wynik za wykonaną dokumentację techniczną modelu,
- 7. największy podniesiony ładunek,
- 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Miejsce w pierwszej "dziewiąte" przy takim poziomie zawodów jest dla nas znakomitym wynikiem i daje nam ogromną motywację do dalszego ulepszania naszych konstrukcji i wymyślania nowych rozwiązań. Niedługo rozpoczynamy przygotowania do przyszłorocznych zawodów SAE Aero Design!

Gratulujemy również drużynie JetStream z Wrocławia osiągniętych wyników, oraz dziękujemy wszystkim, bez których udział w tych zawodach nie byłby możliwy. 

Fotorelacja z zawodów dostepna tutaj: FotorelacjaACC