SAE Aero Design East 2019 już za nami !

Pierwsze zawody już za nami!

Bogatsi o nowe doświadczenia, spieszymy z informacją, że nasz zespół wywalczył pierwszy ZŁOTY medal w historii działalności Koła! W zawodach SAE Aero Design East 2019, w których wzięła udział rekordowa liczba 85 drużyn, zespół reprezentujący nasze Koło oraz Politechnikę Rzeszowską zdobył:

!!1. miejsce za prezentację techniczną w klasie „micro” !!

Walka o najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej w klasie „micro” była zacięta i toczyła się do ostatniego lotu. Ostatecznie nasz model "wylatał" 5. miejsce! 

Warunki panujące na lotnisku były niezwykle ciężkie i stanowiły nie lada wyzwanie zarówno dla naszego zespołu, jak i wielu innych drużyn, z którymi przyszło nam rywalizować. Przez cały tydzień wiał bardzo silny wiatr, pilotów często zaskakiwały nagłe silne podmuchy, co bardzo utrudniało przeprowadzenie zawodów. Szczególnie w klasie „regular”– warunki panujące na miejscu zawodów sprawiły, że bardzo wiele modeli samolotów w tej klasie nie zdołało ukończyć szczęśliwie swoich lotów. Pech nie ominął również naszego modelu, który uległ wypadkowi w czasie ostatniego lotu testowego. Jednak pomimo tych przeciwności, dzięki bardzo wysokim wynikom uzyskanym zarówno za raport techniczny, jak i prezentację techniczną, nasz zespół ostatecznie zajął wysokie 11. miejsce w klasie "regular".

Raz jeszcze gorąco dziękujemy za wsparcie wszystkim naszym Partnerom oraz tym, bez których nasz udział w zawodach nie byłby możliwy! Pełni entuzjazmu, determinacji oraz motywacji do działania i poprawy naszych wyników , kontynuujemy intensywne przygotowania do drugich zawodów – SAE Aero Design West w Van Nuys, USA.

Fotorelacja