Wizyta w Porcie Lotniczym Rzeszów- Jasionka

W ubiegłą środę, członkowie naszego koła uczestniczyli w wyjeździe do Portu Lotniczego Rzeszów- Jasionka. Była to nietypowa okazja by poznać funkcjonowanie portu od strony służb lotniskowych i zapoznać się ze specjalistyczną infrastrukturą, do której zwykli pasażerowie nie mają dostępu.

Po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa spotkaliśmy się z Dyżurnym Operacyjnym, odwiedziliśmy jednostkę Lotniskowej Straży Pożarnej. Dzięki uprzejmości Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej zostaliśmy przewiezieni na koniec pasa startowego, gdzie umiejscowione są anteny i sterownie radiowego systemu wspomagającego lądowanie- ILS, następnie do radiolatarni VOR i systemu PAPI.

Kolejnym punktem była wizyta w hangarach partnera naszego koła- LINETECH Aircraft Maintenance, po której spotkaliśmy się z marszałkiem- koordynatorem lotniczego ruchu naziemnego oraz z przedstawicielami Straży Granicznej, którzy zaprezentowali nam sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy. Naszą wizytę w Jasionce zwieńczył wjazd na wieżę i spotkanie z kontrolerami lotów.

Wyjazd był prawdziwą gratką dla pasjonatów lotnictwa. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje międzynarodowe lotnisko zarówno od strony technicznej, jak i logistycznej.

Dziękujemy Port Lotniczy "Rzeszów - Jasionka", Panu Piotrowi Kot oraz firmie Linetech Aircraft Maintenance za umożliwienie nam tego wyjazdu.

galeria zdjęć