Air Cargo Challenge 2017 zakończone!

Chorwacka przygoda już za nami. W miniony weekend zakończyliśmy zawody w Zagrzebiu, które były podsumowaniem naszej dwumiesięcznej pracy. Pierwszego dnia zaprezentowaliśmy nasz samolot przed sędziami i współzawodnikami oraz bezproblemowo przeszliśmy przez inspekcję techniczną. Podczas kolejnych dni zawodów wykonaliśmy 5 lotów, a podczas najlepszego z nich oderwaliśmy się samolotem o masie startowej 17kg, co jest znakomitym wynikiem patrząc na narzucony przez organizatorów silnik o maksymalnym ciągu statycznym tylko 2 kg. Ładunek ten był również piątym najcięższym w zawodach. Naszym najkrótszym czasem pokonania trasy były 94 sekundy. Zwycięzcy, zespół ze Stuttgartu wykonał lot w 62s, przy masie startowej około 14kg.

Był to nasz debiut jako młodej drużyny, składającej się z 5 nowych członków, która weźmie udział w dwóch przyszłorocznych edycjach zawodów SAE Aero Design. Mimo wielu przeciwności, zarówno konstrukcyjnych jak i organizacyjnych, zbudowaliśmy nasz pierwszy kompozytowy model oraz zdobyliśmy niezbędne doświadczenie, które pomoże nam przy budowie kolejnych samolotów. Biorąc pod uwagę czas, w jakim byliśmy zmuszeni na przygotowanie się do zawodów, pomyłkę sędziów jak i delikatny brak szczęścia, jeteśmy bardzo zadowoleni z wyników i zmotywowani do dalszego działania. Już za miesiąc zaczynamy przygotowania do marcowej edycji SAE Aero Design.

Podsumowując, wśród 36 drużyn nasze dokonania prezentują się następująco:
- 4 najszybciej załadowany payload,
- 5 miejsce za prezentację techniczną,
- 5 największy podniesiony ładunek,
- 11 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jeszcze raz dziękujemy naszym partnerom za otrzymane wsparcie i ciepłe słowa, a Wam za trzymanie kciuków. Zachęcamy do śledzenia naszych poczynań, w przyszłym roku będzie się działo jeszcze więcej, a my wracamy na modelarnię 

Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych, Autorud - Autoryzowany Dealer Volkswagena, Safran, MTU Aero Engines, Podkarpackie, LINETECH aircraft maintenance, GK PGE, Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza, Rzeszów - stolica innowacji, MESco Sp z oo.