Spotkanie z przedstawicielami MTU Aero Engines

Spotkanie rozpoczęło się od ciepłego przywitania gości przez Dziekana Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa- Jarosława Sępa. Następnie, Specjalista ds. Rekrutacji i Rozwoju - Paulina Bukała pokrótce przybliżyła działalność firmy, możliwości rozwoju oraz czym MTU wyróżnia się ona na tle innych pracodawców. Przedstawione zostały możliwe do odbycia staże i praktyki oraz realia pracy w nowoczesnej, międzynarodowej firmie.

Głównym elementem spotkania był wykład dr Michaela Kotulli zajmującego stanowisko Senior Manager Performance w MTU z siedzibą w Monachium, pracownika Institute of Aircraft Propulsion Systems na uniwersytecie w Stuttgardzie. Jest specjalistą w dziedzinie osiągów i optymalizacji najnowocześniejszych silników lotniczych. Dr Kotulla przybliżył zebranym jak wygląda proces powstania nowego silnika odrzutowego od pomysłu przez optymalizację, budowę do pierwszych lotów i rozwoju zaplecza technicznego. Cały teoretyczny proces tworzenia konstrukcji został wzbogacony o praktyczne rozwiązania stosowane przez współczesne firmy. Zgromadzeni na wykładzie mieli okazję przyswoić wiele informacji na temat analizy osiągów silników lotniczych, ale również poznać, jak wygląda praca doświadczonego inżyniera i stawiane przed nim wyzwania.

Dziękujemy za tak liczne przybycie zarówno studentów jak i pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej. Jesteśmy dumni mogąc gościć tak wybitnego specjalistę w swojej dziedzinie na naszej uczelni. Mamy nadzieję, że to spotkanie przybliżyło możliwości rozwoju kariery oraz zainspirowało wielu młodych inżynierów.