Zwycięstwo w zawodach wielowirnikowców

W miniony weekend 23-24 września br. w Bezmiechowej odbywała się 14. Edycja Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatów Lotniczych. Celem wydarzenia była integracja akademickiego środowiska lotniczego z całej Polski i doskonalenie wiedzy na warsztatach technicznych.

Jednym z ważniejszych wydarzeń była rywalizacja dronów skonstruowanych przez studenckie drużyny. Misja składała się m.in. z przelotu przez bramkę, odczytania wiadomości z siedmiopiętrowej wieży, zabrania na pokład  puszki oraz kartonika i wylądowania w odpowiednim polu. Wszystko to musiało zostać wykonane w locie FPV, czyli z wykorzystaniem kamery zamontowanej na dronie. Ważny był całkowity czas wykonania zadania, jak i dokładność odstawienia ładunku.

Drużyna z EUROAVII reprezentowana przez  Team EUROAVIONIC startowała z wielowirnikowcem, którego pierwowzór skonstruowała na ubiegłoroczne zawody IMAV w Pekinie. Rzeszowiacy najlepiej wykonali zadanie i zwyciężyli, wyprzedzając drużyny z Politechniki Śląskiej, AGH i Dęblina.