Zawody SAE Aero Design West

W dniach 22-24 kwietnia 2016r. w miejscowości Van Nuys w USA odbyły się zmagania w SAE Aero Design West 2016. Jest to seria prestiżowych zawodów międzynarodowych sponsorowanych przez firmy takie jak Lockheed Martin oraz Boeing, kierowanych do studentów pasjonujących się lotnictwem. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentantów EUROAVII, którzy walczyli w klasie Regular. Nagrody przyznawane są w kilku konkurencjach, i tak członkowie naszego Koła zdobyli:

• Ósme miejsce na 37 drużyn za raport techniczny- jest to najlepszy wynik spośród polskich uczelni,
  • Czternaste miejsce za prezentację ustną- w tej kategorii Polskę najlepiej reprezentowali koledzy z Polietchniki Warszawskiej, którzy zajęli bardzo dobre, trzecie miejsce,
  • Jedenaste miejsce za najlepiej punktowany lot- tutaj wyprzedzili nas studenci z Warszawy oraz Poznania.

Gratulujemy bardzo wysokich wyników reprezentantom EUROAVII oraz pozostałym zespołom z Polski i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach SAE Aero Design!

Zestawienie wyników: https://www.saeaerodesign.com/content/2016_aero_west_scores.pdf