II edycja Programu Edukacyjnego "Stery kariery"

Rozpoczyna się II edycja Programu Edukacyjnego Stery kariery – zostań Ambasadorem!

Wraz z semestrem letnim 2013/14 na Politechnice Rzeszowskiej i AGH rozpoczyna się II edycja Programu Edukacyjnego Stery kariery. Program ma na celu wsparcie studentów wjak najlepszym przygotowaniu się do wejścia na rynek pracy. Już na początku marca studenci zainteresowani rozwojem w branży lotniczej lub branży systemów przeciwpożarowych mogą aplikować na stanowisko Ambasadora Programu na swojej uczelni.

ProgramAmbasadorski realizowany w ramach Programu Edukacyjnego Stery karieryto forma współpracy pomiędzy firmami a środowiskiem uniwersyteckim. Ambasadorzy wspierają realizację wszystkich wydarzeń organizowanych w ramach Programu Stery kariery (takich jak warsztaty czy konkursy) zarówno merytorycznie, logistycznie, jak i pod kątem promocji. - Szukamy osób aktywnych w środowisku studenckim, z inicjatywą i pomysłami, które chciałyby nawiązać pierwsze kontakty biznesowe – informuje Marek Strokoń, Specjalista ds. HR w firmie PZL Mielec, która jest liderem Programu Edukacyjnego Stery kariery. - Pełnienie funkcji Ambasadora to szansa na rozwinięcie kompetencji miękkich i zarządzaniaprojektami, a takżena dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy technicznej.Aby aplikować na stanowiska Ambasadora, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który zostanie zamieszczony w pierwszym tygodniu marca na stronie www.sterykariery.pl. Wybrane osoby wezmą udział w dwóch etapachrozmów rekrutacyjnych.

W semestrze letnim 2013/2014 na AGH i Politechnice Rzeszowskiej odbędą się liczne warsztaty techniczne i miękkie oraz kikuetapowy konkurs. Planowane są także wizyty w firmach partnerskich.

Na stronie Programu, oprócz informacji o aktualnych wydarzeniach programowych, zamieszczane są wywiady z pracownikami, newsy i artykuły z dziedziny konstrukcji, produkcji i nowych technologii oraz cykl artykułów wspierający studentów w rozwoju kompetencji miękkich. Poprzez stronę prowadzone są też zapisy na wszystkie wydarzenia Programu.

Program Edukacyjny Stery kariery realizowany jest w ramach projektu systemowego Biznes dla edukacji przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w partnerstwie z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Firmy zaangażowane w Program to: PZL Mielec, WSK „PZL Rzeszów” S.A, UTC  CCS Manufacturing Polska oraz Pratt & Whitney Tubes.